vasárnap, május 05, 2024

Ismét egy új tanév, mely a hatodik osztály számára ezúttal rendhagyóan indult.

Szeptember 4-6-ig a Kontyvirág Erdei iskolában töltöttünk három napot Lakitelek-Tőserdőn.

IMG 20170906 121018

Mondhatjuk, ideális volt a tanévkezdés, hiszen kicsit kötetlenebb formában, de mégis csak elkezdődött az iskola, ugyanakkor a nyári élmények megbeszélésére, a tanulásba való visszarázódásra, a jó közösségi szellem kialakítására nagyszerű alkalom volt ez a három nap.

IMG 20170905 110417

A Kiskunsági Nemzeti Park szakemberei, Réka néni és Zsuzsa néni két érdekes és izgalmas programot kínált nekünk. Az egyikben erdei hétpróbán vettünk részt, melyben többek között kötélen lendülés, gerelyhajítás, fára mászás, csúzlival célba lövés és az erdőben fellelhető növények és állati maradványok párosítása volt a feladat.

IMG 20170905 161603

A másik programon a bronzkori élettel ismerkedtünk, továbbá búzát őröltünk, lepényt sütöttünk, és a vízi élővilágot szemléltük távcsővel.

IMG 20170905 142316

Az éjszakai túra volt az egyik legnépszerűbb program, de az éjszakai pontvadászat is remek időtöltésnek bizonyult, az elrejtett pontok egy részét meg is hagytuk a következő csoportoknak, hiszen nem sikerült mindet megtalálni.

IMG 20170905 154817

A pedagógusok által összeállított játékos és logikai feladatlapok megoldása is izgalmas feladat volt, a kézműves foglalkozáson előállított halak pedig nagy kihívás elé állítottak néhány tanulót.

IMG 20170905 142406

A második estén tábortüzet gyújtottunk és ugyan az eső elmosta a szalonnasütést, de azért jót beszélgettünk a tűz körül és az előző este a szülők által sütött rengeteg palacsinta emléke kárpótolt bennünket.

IMG 20170906 120217

Összességében nagyon tartalmas és hasznos három napot sikerült eltöltenünk az erdei iskolában, és ahogyan a gyerekek fogalmaztak másnap, már holnap szívesen vissza is mennénk.

Illés Tibor osztályfőnök