péntek, április 26, 2024

Az iskola arra való, hogy az ember megtanuljon tanulni, hogy felébredjen tudásvágya, megismerje a jól végzett munka örömét, megízlelje az alkotás izgalmát, és megtalálja a munkát, amit szeretni fog.

(Szentgyörgyi Albert)

bejarat

Ballószögi Kossuth Lajos
Általános Iskoláért Alapítvány

Adószám:
18870860-1-03

Számlaszám: OTP Bank

Tisztelt Szülők! Kedves Támogatók!

A Ballószögi Kossuth Lajos Általános Iskoláért Alapítvány már két éve támogatja az oktató-nevelő munkát, elsősorban a feltételek megteremtésével, javításával, szükséges eszközök beszerzésével.

A tavalyi évben az iskola részére kialakított Farkas ház ablakait tudtuk kicserélni a befolyt összegből.

Tisztelettel kérjük, amennyiben módjában áll, támogassa adója 1%-ának felajánlásával, vagy a fenti számlaszámra átutalt összeggel alapítványunkat.

Köszönjük az iskola közössége nevében!

tanulok

Iskolánkat bemutató kiadvány

Kép1

Iskolánk 1956-ban épült négy tanteremmel és szolgálati lakással.

Egyszintes, nagy udvarral és gyakorlókerttel rendelkezett, amely támogatta a mezőgazdasági ismeretek elsajátítását.

Folyamatos bővítésekkel, hozzáépítésekkel érte el jelenlegi állapotát.

2006-ig önállóan, majd a szomszéd település Helvécia két iskolájával, és óvodájával, valamint a ballószögi óvodával együtt

2007 óta Helvécia-Ballószög Általános Iskola és Óvoda néven társulásban működött.

A 2012/13-as tanévtől kezdve az óvodák kiváltak és Helvécia-Ballószög Általános Iskola néven folytattuk munkánkat.

A köznevelési intézményünk hivatalos neve:

Helvécia-Ballószög Általános Iskola Kossuth Lajos Általános Iskolája

címe: 6035 Ballószög, Kossuth Lajos utca 4-6.

Telefon: 76/427-068

Kép2

Küldetésünk:

Intézményünkben a gyermekek teljes személyiségének fejlesztése, valamint korszerű ismereteinek, képességeinek, készségeinek kialakítása és bővítése a legfontosabb pedagógiai feladat. Nevelőink szellemileg, erkölcsileg és testileg egészséges nemzedéket kívánnak nevelni a ránk bízott gyermekekből.”

8 osztályteremben 1 szaktanteremben(számítástechnika) és a Farkas Házban, összesen 10 tanulócsoporttal folyik jelenleg az oktatás.

Az angol és német nyelvi órák bontott, kiscsoportos foglalkozások keretében zajlanak. Az informatikai termekben 13 számítógép áll a diákok rendelkezésére.  6 tanteremben található interaktív tábla.

Az iskola egyéni arculatát színesíti a néptánc és társas tánc oktatás. A tanulók számára biztosított a katolikus és református hitoktatáson való részvétel.

Iskolánkban délutánonként a Líra Zeneiskola oktatói által hangszeres és zeneelméleti oktatáson vehetnek részt a gyermekek.

A délutáni foglalkozások keretében választható: tömegsport, kosárlabda, matematika szakkör, informatika szakkör, rajz, aerobik, szertorna szakkör, gyógytestnevelés, énekkar és íjászat.

Iskolánkban egy alsós és egy felsős munkaközösség működik. Szoros kapcsolatot ápolunk településünk intézményeivel, szervezeteivel.

Kép3

A helyi óvodával közös programokat szervezünk, ami már hagyomány.

Minden évben iskolanyitogató programsorozattal várjuk a leendő elsősöket.

Napi kapcsolatban vagyunk a helyi orvossal, védőnői és gyermekjóléti szolgálattal, rendvédelmi szervekkel, Rév Szenvedélybeteg-segítő Szolgálattal.

A helyi önkormányzattal a fenntartóváltás óta is jó a kapcsolatunk. A Faluház ad otthont a nagyobb iskolai rendezvényeknek. A községi könyvtárban lehetőség van a könyvtári órák megtartására.

A településünk mellett működő idősek otthonában minden évben karácsonyi műsorral köszöntjük a lakókat. Cserében gyermeknapkor tanulóink ingyenesen használhatják az otthonhoz tartozó élmény és termálfürdőt.

A kecskeméti kulturális intézményekkel is szoros az együttműködésünk. Évek óta látogatjuk a Ciróka Bábszínház és a Katona József Színház bérletes előadásait.

Intézményünk életében fontos szerepet játszik a szülői munkaközösség. Sok segítséget kapunk tőlük a különböző rendezvényeinkhez (gyereknap, farsang, iskolabál stb.).

Hagyományőrzés még az iskolánkban:

Pályaválasztási napok, Egészséghónap, Mikulás, Kézműves foglalkozás, Luca nap, Focikupa, Madarak-fák napja, Tanulmányi versenyek, Halloween-party.

Kep4   Kep5

Továbbá hagyományt teremtettünk az úszásoktatás és az erdei iskola megvalósítása terén. Az úszást a mindenkori 4. osztály számára biztosítjuk, a természetközeli -erdei iskola- oktatást pedig az 5. osztálynak.

Nagy hangsúlyt fektetünk az egészséges életmódra, a környezetvédő magatartásra. Ezzel kapcsolatosan projekt heteket tartunk, melyre minden osztály lelkesen készül a szülők bevonásával.

„Kicsik voltunk, nagyok leszünk, hívogat az iskola.”

Csanádi Imre