péntek, április 26, 2024

Kedves Vendégünk!

Tisztelettel és szeretettel köszöntjük iskolánk honlapján. E honlapon keresztül igyekszünk minden érdeklődőnek tájékoztatást adni az iskolánkban folyó színvonalas nevelő-oktató munkánk eredményeiről és a sokszínű diákéletről.

„Azt mondta egyszer a kicsi kéz a nagynak:

- Te hatalmas kéz, szükségem van terád,
mert nélküled szinte semmit sem érek.
Éreznem kell a tenyered melegét,

mikor felébredek, és mellettem megjelensz.
Amikor éhezem, és táplálékot adsz, és segítesz,
hogy megmaradjak, és felépíthetem apró ajándékaim.
Velem vagy midőn járni tanulok,

s hozzád futok, ha félelem gyötör.
Kérlek, ne hagyj el, maradj velem!

S a nagy kéz így válaszolt a kicsinek:

- Te kicsi kéz, szükségem van terád,
hogy belém kapaszkodj és megragadj.
Hadd érezzem kedveskedésedet, mert
érted kell kezet fognom sokakkal,
de játszani és mosolyogni sem tudok,
csak veled együtt, mikor átölellek,
s veled együtt felfedezem újra a világot,

a csodálatos, kicsiny dolgokat.
Hadd érezzem jóságodat, azt, hogy szeretsz,
veled együtt tudok ma kérni is,

és hálát adva megköszönni dolgokat.
Légy mindig velem, erősítsd a kezem…”

Gerharg Keifel: Kezek

Iskolánk már több mint 100 éve működik. Ez idő alatt az idejáró gyermekek szülei teljes bizalommal bízták rá a pedagógusokra legdrágább kincsüket: gyermeküket, mert tudták, barátságos környezetben, biztonságban van és fejlődése biztosított.

Hitvallásunk: a gyermek nevelése-oktatása, képességeihez mérten, a legmagasabb fokon.

Célunk a hivatásunkhoz méltóan nyitott, kíváncsi, talpraesett gyerekeket nevelni, akik felelősséget vállalnak önmagukért, embertársaikért, környezetükért.

Ezen célok elérésében segítséget tudunk nyújtani interaktív óráinkkal, különféle versenyekre való felkészítésekkel, fejlesztő foglalkozásokkal, korrepetálásokkal.

Fontosnak tarjuk a nyelvtanulást és az informatikai képzést is. Iskolánkban angol és német nyelvet tanulhatnak a diákok.

Matematika, angol, német, rajz szakköreink, énekkarunk, sportfoglalkozásaink (atlétika, labdarúgás, íjászat, aerobik) napi szinten nyújtanak fejlődési lehetőséget.

Hagyományainkat őrizve színesítjük a mindennapi munkát. Rendezvényeink között szerepel a Feketeerdős Napok, farsangi bál, Föld napja, Víz világnapja, mesemondó és meseíró verseny, havonta több alkalommal megrendezett családi sportest, gyalogtúra, kerékpártúra, vártúra.

Minden évben Kistérségi atlétika bajnokságot rendezünk.

A 2016/2017–es tanévtől természettudományos „Váóóóóóóóóó” versenyt rendezünk, melyen a felső tagozatosok mérettethetik meg magukat más iskolák jelentkező diákjaival.

Tantestületünk jól képzett, állandó szakmai megújulásra törekvő, gyermekszerető pedagógusai a fenti célok érdekében dolgoznak.

Szeretettel várunk iskolánkba minden érdeklődő szülőt és gyermeket.

a Feketeerdői Általános Iskola pedagógusai