hétfő, április 29, 2024

2019.június 17-21 között iskolánkban 28 első, második és negyedik osztályos tanuló részvételével egyhetes Élmény tanulni tábor került megrendezésre Életvezetés, családi életre nevelés, közösségi szerepvállalás témakörben. (Minden napra egy mese)

Minden nap más-más téma köré csoportosítva játszottunk, játszva tanultunk az udvaron, valamint külső helyszíneken.

efoptabor.03

Hétfő: csapatok kialakítása, útlevél, csapatzászló készítés, mesehallgatás. Elutaztunk a varázsszőnyegen a mesék birodalmába.

Kedd: kirándulás a Cifra Palotához, valamint a Leskowsky hangszergyűjteményt tekintettük meg.

efoptabor.06

Szerda: mesefeldolgozás után varázsfát készítettünk, amelyre a gyerekek értékes tulajdonságokat írtak.

Csütörtök: a ballószögi fürdőben pancsoltak a gyerekek, délután az érzelmek felismerése a mesék által témában tevékenykedtünk.

efoptabor.07

Péntek: számháború, ötletbörze a barátság ápolásáról. Élmények összegzése, búcsú a mesék birodalmától.

2019.június 24-28 között iskolánkban 28 első, második, negyedik és hatodik osztályos tanuló részvételével egyhetes Élmény tanulni tábor került megrendezésre Életvezetés, családi életre nevelés, közösségi szerepvállalás témakörben. (Ha én felnőtt volnék-önállóságra nevelés)

efoptabor.08

Hétfő: csapatok kialakítása, útlevél, csapatzászló készítés, garasok gyűjtésének szabályai. Alma-körte választó játékot játszottunk. Mi lennél ha elvarázsolna egy varázspálca?- ötletbörze.

Kedd: kirándulás a kecskeméti Vadasparkba, buszos közlekedés szabályai, kvíz kérdőív megoldása a Vadasparkban átélt élményekból.

Szerda: versenyfeladatok, csapatok alakítása, egymás segítése. Játék a kötéllel, helycserés játék. Akadályversenyek, csapatnév választás, kötélhúzás.

Csütörtök: kirándulás a Szórakaténusz Játékmúzeumba Kecskemétre. Kipróbáltuk a főtéren a párakaput, bingó kvíz kérdéseket oldottunk meg csapatokban. Finom fagyit ettünk utána még egy kis játszótéri játék is belefért a programba a busz indulásáig.

Péntek: akadálypályán játékos feladatokon vettek rész a csapatok. Pancsolás, élmények összegzése, útlevelek megtekintése és programzárás színesítette a délutánt.

2019.június 24-28 között iskolánkban 28 első, második, negyedik és hatodik osztályos tanuló részvételével egyhetes Élmény tanulni tábor került megrendezésre Közlekedés, KRESZ, Sport és egészségre nevelés témakörben. (Ki nyomoz a végén)

Hétfő: csapatok kialakítása, útlevél, csapatzászló készítése. A gyerekek megismerik az egészség összetevőit, bemutatásra került testünk csodálatos működése, kísérletekkel, játékokkal.

Kedd: kirándulás a kecskeméti Vadasparkba, buszos közlekedés szabályai, kvíz kérdőív megoldása a Vadasparkban átélt élményekből.

Szerda: egészséges életmód, táplálkozás megismerése.

efoptabor.11

efoptabor.14

Péntek: Kresz pályán játékos feladatokon vettek rész a csapatok kerékpárral.. Pancsolás, élmények összegzése, útlevelek megtekintése és programzárás színesítette a délutánt.

Sok mozgásos játék tette színesebbé az amúgy is izgalmas feladatokat. Játszottunk, pancsoltunk, sétáltunk, fagyiztunk, buszoztunk, élményekkel gazdagodtunk. Rengeteg játékot kaptunk, sportzsákok, tisztasági csomagok, édesség csomagok, társas játékok, sportszerek, kresz táblák.

efoptabor.24

Nagyon jól érezték magukat a gyerekek, köszönjük a lehetőséget a program kidolgozóinak.

„Korszerű pedagógiai módszerek alkalmazását segítő Iskolai Közösségi Program Kísérleti megvalósítása a Kecskeméti Tankerületi Központban”

EFOP-3.3.5-17-2017-00029